Призначення і використання
Каналізаційна насосна станція – це комплекс гідротехнічного обладнання, який здійснює підйом і перекачування ґрунтових, виробничих, побутових та зливових вод. Використання конструкції доречно там, де вода не тече самопливом.
Комплексні гідротехнічні конструкції широко використовуються у всьому світі. Вони забезпечують відведення використаної води від житлових будинків та інших споруд.
Класичною моделлю КНС вважається агрегат вертикальної конструкції, який забезпечує підйом стічних вод з точки, розташованої нижче відмітки геодезичної колектора, і їхнє перекачування на значну дистанцію.
З чого складається і як працює КНС?
Основою конструкції насосної станції є циліндричний бак. Найчастіше для його виготовлення застосовується високоякісний полімер. Бак оснащений трубопроводами, насосами, патрубками і запірно-регулюючою арматурою. Функції фільтра виконує кошик, що утримує великий сміття.
Станція має з'єднання з загальною системою каналізації і встановлені системи контролю за рівнем рідини у внутрішній системі.
На такі параметри як висота КНС впливає кілька факторів:
Середнім показником висоти прийнято вважати 5 метрів, тоді як максимально можлива висота досягає 15 метрів. Товщина стінок поліпропіленового бака становить 100 міліметрів.
Герметичний люк станції передбачає легкість обслуговування і надійно захищає від розповсюдження неприємного запаху. За допомогою шафи автоматичного управління КНС, оснащеного сучасним програмним забезпеченням, здійснюється моніторинг та налаштування роботи гідротехнічного обладнання. При необхідності каналізаційна насосна станція може бути обладнана сходами і додаткової майданчиком.
Принципи роботи КНС
Використана вода самопливом або під тиском заповнює КНС. Датчики спрацюють, коли рівень стічних вод досягне критичної позначки. Також спрацьовують поплавці, які запускають роботу заглибних насосів. Агрегат подрібнює потрапила всередину бруд і стічні води під тиском виштовхуються в трубопровід.
Повністю автоматизована робота КНС здатна витримувати будь-які перепади температури навколишнього середовища.
Серед численних переваг використання КНС наведемо лише головні:
-Економічність – станція працює тільки після сигналу автоматичних датчиків, що багаторазово економить ресурси.
- Компактність –насосні станції для каналізації відносно невеликого розміру не вимагають оснащення додатковими вентиляційними камерами чи резервуари із залізобетону.
-Екологічність – робота комплексу мінімізує збиток від транспортування побутових вод під землею при максимальній швидкості перекачування;
- Безшумність – сучасні матеріали та обладнання забезпечують мінімальний рівень шуму і вібрацій.
Підкуповує і простота обслуговування каналізаційних насосних станцій. Диспетчер максимально швидко отримує сигнал про несправність на пульт завдяки сучасній автоматизованій системі.
Не останнім аргументом при виборі КНС також є демократична ціна такого комплексу і, як наслідок, швидка окупність.
Параметри вибору каналізаційної насосної станції
Від правильного вибору каналізаційної насосної установки залежить якість і ефективність її роботи.
При виборі КНС слід звернути увагу на такі характеристики її насосів як:
Потім, щоб не помилитися з вибором, слід проаналізувати наступні критерії:
Єдиного ради з вибору і покупки каналізаційної насосної станції не існує. Купити її можна лише після точних розрахунків ефективної потужності, допустимих габаритів та визначення необхідної комплектації. За порадою краще звернутися до фахівців.
Довіряти проект і встановлення насосної станції для стічних вод також краще професіоналам. Вони враховують в своїй роботі всі будівельні та інженерні норми, що є запорукою ефективної та надійної роботи КНС.