У зв'язку зі стрімким зростанням харчового виробництва в Україні все більше уваги приділяється питанням утилізації відпрацьованих відходів і масел.
Якщо при невеликому виробництві мова йде про кількох кілограмах відходів, то великі виробничі цехи виробляють по кілька тонн такий жирової маси. Їх згубний вплив на навколишнє середовище і каналізаційну систему не залишає ніяких сумнівів. Тому рішення про очищення води від твердих частинок перед зливом було доручено проточним жироуловителям, т. зв. сепараторів жиру.
Вибір жировловлювача залежить, в першу чергу, від місця використання. Всі промислові жировловлювачі варіюються за:
Так, обладнання для уловлювання масел і відходів може бути встановлено безпосередньо під мийкою, заглиблено в грунт або виготовлене у вигляді окремого контейнера.
Установка сепаратора жиру на виході каналізаційної системи покликана очистити стоки від жирів і твердих домішок. Завданням сучасного обладнання, в першу чергу, є нейтралізація неемульгованих жирів і масел, що скупчилися в результаті харчового виробництва.
Для очищення стоків, забруднених жиром і твердими домішками, сепаратори встановлюються на виході виробничої каналізації.