Продавець Stroyseptik розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
40 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Stroyseptik
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0014:00
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
+380 (96) 193-93-73
Дмитро
+380 (93) 193-93-73
Богдан
Stroyseptik
Богдан Слободянюк
с. Мила, вул. Комарова, 23Є, Киево-Святошинский р-н, Україна
stroyseptik.com.uaStroyseptik.info@gmail.com380961939373380961939373

Автономна каналізація своїми руками: рекомендації по будівництву

Автономна каналізація своїми руками: рекомендації по будівництву

Автономна каналізація своїми руками: рекомендації по будівництву

 

Власники багатьох заміських котеджів і будинків задаються питанням, як монтується автономна каналізація своїми руками без залучення фахівців. Це цілком здійсненний процес, необхідно мати певні навички і слідувати рекомендаціям, даним у цій статті.
Схема автономної каналізації заміського будинку
Зміст статті:

1. Вибір системи каналізації
2. Прокладка труб каналізації
3. Облаштування колектора
4. Принцип роботи автономної каналізації

Власна дача або заміський будинок обов'язково потребують надійної і якісної системи каналізації. Грамотно облаштована система прослужить довгий час, не доставляючи великих проблем і клопотів, як господарям, так і їхнім сусідам.

Вибір системи каналізації

Приклад автономної каналізації заміського будинку

Облаштовуючи приватний будинок або заміський ділянку, подбайте про правильне встановлення дачної каналізації. Особливо, якщо ділянка розташована досить далеко від загальних комунікаційних систем. У цьому випадку автономна каналізація для котеджу – найбільш ефективне рішення.

Вигрібні ями є найбільш простою системою локальної каналізації, але вони поступово витісняються більш сучасними і зручними системами, такими як септик або автономна каналізація приватного будинку.

Для власників заміських котеджів і будинків, що економлять свій час, оптимальним вибором будуть готові стічні автономні системи, які легко встановлюються самостійно.

Вибираючи між септиком та монтажем системи глибокої біологічної очистки, приміром, такий як автономна каналізація дека, слід врахувати:

  • Склад грунту на ділянці;
  • Глибину залягання стічних вод;
  • Чисельність домочадців, використовують каналізацію;
  • Склад і кількість сантехнічного обладнання;
  • Глибину прокладки каналізаційних труб;
  • Можливість під'їзду асенізаційної машини;
  • Сталість або періодичність проживання.

Визначившись з типом очисних споруд, можна приступати до процесу облаштування каналізації.

Прокладка труб каналізації

Поля фільтрації стоків

В першу чергу необхідно розмітити ділянку для майбутнього монтажу вашої відвідний системи. При цьому стежте, щоб земляні роботи не пошкодили комунікації та ландшафтний дизайн ділянки.

Зверніть увагу! Прокладання труб з урахуванням досить холодного клімату необхідно здійснювати на глибину 1,2 м, щоб уникнути промерзання труб.

Для каналізації краще всього підійдуть пластикові труби з діаметром 50-100 мм Адже вони здатні не засмічувати довгий час та є морозостійкими. Дані труби продаються разом зі спеціальними гумовими ущільнювачами, тому монтаж пластикових труб і їх стиковка не займе багато часу.

Облаштування колектора

Приклад колектора автономної каналізації дачного будинку

Підвівши труби, каналізацію слід обладнати очисним колектором.
Якщо вами не використовується готова куплена система, приміром, автономна каналізація астра, то для обладнання такого колектора чудово підійде пластикова бочка. Оптимальний обсяг такої бочки – близько 200 к.

  • Прорізаємо 4 отвори (досить великі) в дні бочки, а у верхній частині – отвір, по діаметру відповідне розмірам зливної труби;
  • Вириваємо ями, на дно якої насипаємо булижник або велику гальку. Такий матеріал не дасть провалитися ємності і забезпечить просочування стічних вод у грунт.
  • Ємність зверху накривають кришкою, бажано герметичною. Завдяки цьому в ємність не буде потрапляти дощова і тала вода, а також кришка забезпечить деяке утеплення такого колектора.

Зверніть увагу! Для регіонів з сильними морозами бажано обладнати 2 кришки для ємності: зовнішню і внутрішню. При цьому зовнішню кришку краще додатково утеплити з допомогою теплоізоляційних матеріалів.

 

 


Така локальна каналізація своїми руками набагато дешевше готової системи, і може прослужити достатньо довго, якщо при її облаштуванні дотримуватися елементарних необхідні умови:

 

 
  1. Для безперешкодного стоку відходів нахил зливних труб від житлового приміщення до ємності повинен становити 2-35 градуси, не більше;
  2. Викопавши траншеї для прокладки труб, необхідно ретельно втрамбувати землю або залити бетоном. Це надійно зафіксує труби і запобіжить їх деформацію при осіданні грунту.
  3. Каналізаційні труби бажано монтувати по прямій траєкторії.
  4. Ретельно перевіряйте герметичність стиків каналізаційних труб, місця стикування можна залити герметиком або рідкою глиною для посилення герметичності стиків.
  5. Прямі ділянки труб робіть не більше 5 м, при використанні 50-миллимитровых труб, і не більше 8 м – для 100-миллимитровых. Ємність колектора повинна розташовуватися не ближче 10 м від житлових приміщень.

Рада! Нахили і повороти системи призводять до засорениям. Якщо ж вигинів не уникнути, то на таких ділянках слід обладнати оглядові колодязі.

Принцип роботи автономної каналізації

Приклад автономної каналізації заміського будинку на основі септика

Сучасні готові системи очищення не тільки зручні та практичні, але і мають розумну ціну і не забруднюють навколишнє середовище. Велику популярність здобула автономна каналізація топол еко, що є системою, яка поєднує очищення і подачу повітря в її резервуари. Для створення таких систем очищення застосовують високоякісні матеріали, наприклад, поліпропілен, має високу міцність, теплопровідність, екологічність і легкість.

Зверніть увагу! Не всім відомо, що автономна каналізація тополя і Топас є практично синонімами. Адже Топол еко є фірмою-виробником, який випускає кілька марок станцій біо-очищення.

Дія більшої частини станцій глибокого очищення ґрунтується на життєдіяльності певних бактерій, які харчуються органікою. Цим мікроорганізмам для нормального існування потрібен кисень, саме тому їх назвали аеробними.

Такі системи очистки працюють за наступним принципом:

  • Стічні води штучно насичують киснем для забезпечення нормальної життєдіяльності аеробних бактерій. Ці мікроорганізми поїдають і минерализируют органічні сполуки у каналізаційних водах;
  • Рівень очищення такими станціями, як автономна каналізація юнилос, дуже високий. Воду, очищену таки чином, можна без побоювань зливати або використовувати для поливу саду.

При купівлі станцій біо-очищення не потрібно проводити складних обчислень для визначення об'єму стоків і необхідних розмірів камери, як при облаштуванні септика. Адже вже в назві кожної автономної системи каналізації є інформація про її проектної потужності. Приміром, астра каналізація 5 розрахована на обслуговування будинку з п'ятьма домочадцями, а Топаз 150 підійде для невеликого селища з 150 жителями.

Монтаж автономної каналізації:

  1. Монтаж септикаВизначивши місце, слід вирити яму, розміри якої залежать від габаритів купленої станції.
  2. Викопайте траншею глибиною 50-60 см з ухилом в 3% для 110 мм каналізаційної труби.
  3. Вирийте ще одну траншею під відвідну трубу з тим же діаметром, але додатково утеплену;
  4. В котлован опустіть станцію, вирівняйте її за рівнем і приєднайте труби (подводящую відводить);
  5. При довжині підвідної магістралі більше 20 м необхідно обладнати оглядовий колодязь для попередження засмічень;
  6. Потім до станції підводять електричний кабель і приєднують згідно інструкції;
  7. Підключають лампу аварійної системи і поплавець;
  8. Встановивши і підключивши всі елементи станції, слід попередньо запустити систему;
  9. Перевірте роботу всіх насосів-эйрлифтов, перемикання фаз системи, роботу обігрівального кабелю і дренажного насоса;
  10. Потім проводиться повна засипка станції і траншей;
  11. Систему можна замаскувати за допомогою газону, прикривши кришку горщиком з квітами або штучним каменем

Цілком здійснимо самостійно обладнати каналізацію, а ось автономна каналізація своїми руками легко обладнується і є сучасним та ефективним рішенням для приватних будинків, позбавляючи від багатьох турбот і переробляючи відходи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner